Máte přerostlý strom v těsné blízkosti Vašeho rodinného domku? Přečuhující větve ohrožují Vás nebo majetek? A nebo máte vysoký topol(smrk) v prudké stráni na vašem pozemku? Popřípadě vizuálně vidíte, že strom usychá?

Ve všech těchto případech je kácení klasickým způsobem velmi obtížné a mnohdy nemožné.
V obtížných případech máte dvě možnosti. Buďto využít moderní techniku a nechat si strom pokácet po částech pomocí horolezecké techniky nebo nákladnější a mnohdy i nerealizovatelné je kácení pomocí plošiny.
Kácení horolezeckou technikou má oproti kácení z plošiny jednu zásadní výhodu.
Obvykle je daleko levnější a efektivní záležitost, protože horolezecké vybavení pro kácení je velmi levné v porovnání se specializovanou technikou.
V mnoha případech nelze s výškovou plošinou zajet ke stromu, a to je např. případ, kdy je strom v prudké nepřístupné stráni nebo na zahradě, kam se nedostane ani Vaše auto.


Postupy při kácení stromu


Váš strom si nejdříve pokud možno přijedeme prohlédnout, abychom o něm měli základní požadavky a představu. Prohlídka na místě je pro nás velmi důležitá, abychom mohli vyloučit jakékoliv riziko při kácení.
Po prohlídce navrhneme postup pokácení Vašeho stromu tak, aby byl naprosto bezpečný, co nejrychlejší a nejlevnější. Potom odhadneme cenu a pokud Vám bude vyhovovat, můžeme ihned kácet.


Při kácení stromů v rizikových místech postupujeme takto:


  • začínáme kácet od koruny stromu, nejprve odstraníme velké větve,
  • poté odstraníme všechny ostatní větve,
  • nakonec po částech odřezáváme zbylý kmen,
  • větve spouštíme pomocí lanové techniky, pokud je dostatek prostoru, je možné větve schazovat

  • nemáte naistalovaný flash